Image for SDI90-15-UC-P5 is not available
SDI90-15-UC-P5
DigiKey Part Number
179-SDI90-15-UC-P5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDI90-15-UC-P5
Description
AC-DC, 15 VDC, 6 A, SW, C14 DESK
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15V 90 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
No Load Power Consumption
210mW
Manufacturer
Bel Power Solutions
Polarization
Positive Center
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Box
Efficiency
Level VI
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
International
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Form
Desktop (Class I)
Cord Length
72" (1.83m)
Input Type
Cord (Sold Separately)
Input Connector
IEC 320-C14
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
5.94" L x 2.52" W x 1.42" H (151.0mm x 64.0mm x 36.0mm)
Voltage - Output
15V
Approval Agency
CE, cULus, FCC, LPS, PSE, UKCA
Current - Output (Max)
6A
Standard Number
60950-1; 62368-1
Power (Watts)
90 W