PYBE30-Q48-D15-DIN is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
DC DIN Rail Power Supply 2 Output 15V -15V 1A, 1A
PYBE30-Q48-D15-DIN
DigiKey Part Number
179-PYBE30-Q48-D15-DIN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PYBE30-Q48-D15-DIN
Description
DC/DC DIN RAIL SUPPLY +/-15V 30W
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PYBE30-Q48-D15-DIN Models
Category
Current - Output (Max)
1A, 1A
Manufacturer
Bel Power Solutions
Power (Watts)
30W
Series
Voltage - Isolation
1.5 kV
Packaging
Tray
Efficiency
88%
Input Type
DC
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Number of Outputs
2
Features
Adjustable Output, Remote On/Off
DC Voltage - Input (Min)
18V
Size / Dimension
2.99" L x 1.24" W x 0.87" H (76.0mm x 31.5mm x 22.2mm)
DC Voltage - Input (Max)
75V
Approval Agency
CE, cURus
Voltage - Output 1
15V