WLS28-2XW570DXQ
DigiKey Part Number
2170-WLS28-2XW570DXQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS28-2XW570DXQ
Description
WORK LIGHT STRIP 570MM
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 22.44" (570.0mm) 12 ~ 30VDC Flat, Diffused
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WLS28-2XW570DXQ Models
Category
Features
Dimmable, High/Low/Off Switching
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Illumination Color
White, Cool
Luminous Flux
1600lm
Lens Type
Flat, Diffused
Length
22.44" (570.0mm)
Profile (W x H)
1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm)
Base Product Number
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC