WLS27PXRGBW1130DSQ
DigiKey Part Number
2170-WLS27PXRGBW1130DSQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS27PXRGBW1130DSQ
Description
WLS27 PRO LIGHT STRIP; DIFFUSE W
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Blue, Green, Red, White 44.49" (1130.0mm) 18 ~ 30VDC Flat, Diffused
Category
Voltage - Supply
18 ~ 30VDC
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Housing Material
Aluminum (Al)
Series
Termination Style
Connector (M12)
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Part Status
Active
Ingress Protection
IP65/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Illumination Color
Blue, Green, Red, White
Lens Type
Flat, Diffused
Length
44.49" (1130.0mm)
Approval Agency
CE, cULus
Profile (W x H)
1.06" (27.0mm) Dia