WLS15XDW0640DSC2
DigiKey Part Number
2170-WLS15XDW0640DSC2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS15XDW0640DSC2
Description
WORK LIGHT STRIP 640MM
Detailed Description
Task Light White, Cool 25.20" (640.0mm) 12 ~ 24VDC Flat, Diffused
EDA/CAD Models
WLS15XDW0640DSC2 Models
Category
Voltage - Supply
12 ~ 24VDC
Features
Dimmable
Termination Style
Cable Leads
Operating Temperature
-40°C ~ 60°C
Luminous Flux
700lm
Length
25.20" (640.0mm)
Profile (W x H)
1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm)