WLS15XDW0360DSC2 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2170-WLS15XDW0360DSC2-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | WLS15XDW0360DSC2 |
Description | WORK LIGHT STRIP 360MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 5 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Task Light White, Cool 14.17" (360.0mm) 12 ~ 24VDC Flat, Diffused |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | WLS15XDW0360DSC2 Models |
Category | Voltage - Supply 12 ~ 24VDC |
Manufacturer Banner Engineering Corporation | Features Dimmable |
Series | Housing Material Aluminum (Al) |
Packaging Bulk | Termination Style Cable Leads |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 60°C |
Luminous Flux 350lm | Lens Type Flat, Diffused |
Length 14.17" (360.0mm) | Approval Agency CE, cULus |
Profile (W x H) 1.20" x 0.61" (30.6mm x 15.5mm) | Base Product Number |