WLB32EX1130PQ
DigiKey Part Number
2170-WLB32EX1130PQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLB32EX1130PQ
Description
WORK LIGHT 1130MM, WHT, POE
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 3.71' (1.1m) 42.5 ~ 57VDC Tubular, Diffused
Category
Voltage - Supply
42.5 ~ 57VDC
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Housing Material
Aluminum (Al)
Series
Rated Life
50,000 Hours
Packaging
Box
Termination Style
Connector (M12)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Illumination Color
White, Cool
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Luminous Flux
3000lm
Lens Type
Tubular, Diffused
Length
3.71' (1.1m)
Approval Agency
CE, cULus
Profile (W x H)
1.26" x 1.81" (32.0mm x 46.0mm)