T30UXUAQPMA
DigiKey Part Number
2170-T30UXUAQPMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T30UXUAQPMA
Description
SENSOR PROX ULTRA 100-1000MM MOD
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Ultrasonic Proximity Sensor 3.937" ~ 39.37" (100mm ~ 1000mm) IP67, NEMA 6 Module
Voltage - Supply
10V ~ 30V
Termination Style
Cable
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Sensing Distance
3.937" ~ 39.37" (100mm ~ 1000mm)