SLSP30-750Q88
DigiKey Part Number
2170-SLSP30-750Q88-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLSP30-750Q88
Description
SLSP30-750Q88 EZ-SCREEN PAIR; 30
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 30mm Hand/Arm Blanking
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SLSP30-750Q88 Models
Category
Protective Height
750mm
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Number of Beams
50
Series
Operating Range
0.1m ~ 18.0m
Packaging
Box
Features
Blanking
Part Status
Active
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Protection
Hand/Arm
Operating Temperature
0°C ~ 55°C
Detection Capability
30mm
Voltage - Supply
24VDC