SLSCE30-1350Q8
DigiKey Part Number
2170-SLSCE30-1350Q8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLSCE30-1350Q8
Description
LIGHT CURTAIN HAND/ARM 30MM
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 30mm Hand/Arm
Category
Protective Height
1350mm
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Operating Range
0.1m ~ 18.0m
Series
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Packaging
Box
Operating Temperature
0°C ~ 55°C
Part Status
Active
Voltage - Supply
24VDC
Protection
Hand/Arm
Base Product Number
Detection Capability
30mm