SLLP23-280P88
DigiKey Part Number
2170-SLLP23-280P88-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLP23-280P88
Description
LIGHT CURTAIN HAND 23MM
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 23mm Hand
Category
Protective Height
280mm
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Operating Range
0.1m ~ 12.0m
Series
Ingress Protection
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Packaging
Box
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Part Status
Active
Voltage - Supply
24VDC
Protection
Hand
Base Product Number
Detection Capability
23mm