SLLCP40-1820P88
DigiKey Part Number
2170-SLLCP40-1820P88-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLCP40-1820P88
Description
LIGHT CURTAIN ARM/FOOT 40MM
Detailed Description
Light Curtain 40mm Arm/Foot Blanking
Category
Protective Height
1820mm
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Protection
Arm/Foot
Voltage - Supply
24VDC
Detection Capability
40mm