SLLCP23-1330
DigiKey Part Number
2170-SLLCP23-1330-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLCP23-1330
Description
LIGHT CURTAIN FINGER/HAND 23MM
Detailed Description
Light Curtain 23mm Finger/Hand Blanking
Category
Protective Height
1330mm
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Protection
Finger/Hand
Voltage - Supply
24VDC
Detection Capability
23mm