SLLCP14-420P88
DigiKey Part Number
2170-SLLCP14-420P88-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLCP14-420P88
Description
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 14mm Finger Blanking
Category
Protective Height
420mm
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Operating Range
0.1m ~ 12.0m
Series
Features
Blanking
Packaging
Box
Ingress Protection
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Protection
Finger
Voltage - Supply
24VDC
Detection Capability
14mm