S22L2SRGB7T | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2170-S22L2SRGB7T-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | S22L2SRGB7T |
Description | LED PNL IND MULTI DIFF SRW TER |
Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | LED Panel Indicator Blue, Green, Red, White - Cool, Yellow Diffused 10V ~ 30V 70mA Screw Terminal |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | S22L2SRGB7T Models |
Category | Current 70mA |
Manufacturer Banner Engineering Corporation | Panel Cutout Shape Round |
Packaging Bag | Panel Cutout Dimensions 0.866" (22.00mm) |
Part Status Active | Lens Style Round with Flat Top |
Lamp Color Blue, Green, Red, White - Cool, Yellow | Termination Style Screw Terminal |
Lens Transparency Diffused | Ingress Protection IP66, IP67, IP69K |
Ratings DC | Base Product Number |
Voltage 10V ~ 30V |