LEDUV395A70AP5-XQ
DigiKey Part Number
2170-LEDUV395A70AP5-XQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LEDUV395A70AP5-XQ
Description
VISION LIGHT: 70 MM AREA - IP68;
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Backlight Ultraviolet (UV)
Category
Color
Ultraviolet (UV)
Length
4.016" (102.00mm)
Series
Width
3.583" (91.00mm)
Packaging
Bulk
Height
1.110" (28.20mm)
Length - Emitting Surface
2.756" (70.00mm)