LEDIA70SSD5-XQ
DigiKey Part Number
2170-LEDIA70SSD5-XQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LEDIA70SSD5-XQ
Description
VISION LIGHT - 70 MM AREA - IP6
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Square Infrared
Category
Type
Square
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Color
Infrared
Series
Length
3.000" (76.20mm)
Packaging
Bulk
Width
3.000" (76.20mm)
Part Status
Active
Height
1.150" (29.21mm)