LEDBA70XD5-PQ
DigiKey Part Number
2170-LEDBA70XD5-PQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LEDBA70XD5-PQ
Description
VISION LIGHT - 70 MM AREA WITH P
Length
3.000" (76.20mm)
Series
Width
3.000" (76.20mm)
Height
1.150" (29.21mm)
Part Status
Active
Length - Emitting Surface
2.756" (70.00mm)
Type
Square
Width - Emitting Surface
2.756" (70.00mm)