LEDBA70AP5-XQ
DigiKey Part Number
2170-LEDBA70AP5-XQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LEDBA70AP5-XQ
Description
VISION LIGHT - 70 MM AREA - IP68
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Square Blue
Category
Color
Blue
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Length
3.580" (90.93mm)
Series
Width
3.500" (88.90mm)
Packaging
Bulk
Height
1.109" (28.17mm)
Part Status
Active
Length - Emitting Surface
2.756" (70.00mm)