W2F15C1038AT1A
DigiKey Part Number
478-11162-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-11162-1-ND - Cut Tape (CT)
478-11162-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W2F15C1038AT1A
Description
CAP FEEDTHRU 10000PF 50V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF Feed Through Capacitor 50V 300 mA 600mOhm 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Category
Current
300 mA
Manufacturer
KYOCERA AVX
DC Resistance (DCR) (Max)
600mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Temperature Coefficient
X7R
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Feed Through
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Capacitance
10000 pF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
-20%, +50%
Height (Max)
0.045" (1.14mm)
Voltage - Rated
50V