303C-541219-25-04
DigiKey Part Number
4827-303C-541219-25-04-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
303C-541219-25-04
Description
POGO PIN WATERPROOF, IP67, 4 PIN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Spring Piston Connector Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
303C-541219-25-04 Models
Category
Pitch
0.098" (2.50mm)