RPT5500-10-S
DigiKey Part Number
3109-RPT5500-10-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RPT5500-10-S
Description
LINE FILTER 300VAC 10A CHASS MNT
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 10 A 300V 50/60Hz, 50/400Hz Three Stage Threaded Post (M5)
Category
Voltage - Rated AC
300V
Manufacturer
Astrodyne TDI
Current
10 A
Series
Frequency - Operating
50/60Hz, 50/400Hz
Packaging
Box
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C