RP328-42-2000-S
DigiKey Part Number
3109-RP328-42-2000-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RP328-42-2000-S
Description
LINE FILTER 480VAC 42A CHASS MNT
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 42 A 480V 50/60Hz Single Stage Threaded Post (M5)
Category
Current
42 A
Approval Agency
CE, CSA, cURus, ENEC, SEMKO
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Configuration
Single Stage
Termination Style
Threaded Post (M5)
Voltage - Rated AC
480V
Base Product Number
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
3.5 kV