RP310-20-22-W
DigiKey Part Number
3109-RP310-20-22-W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RP310-20-22-W
Description
LINE FILTER 480VAC 20A CHASS MNT
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 20 A 480V 50/60Hz Single Stage Wire Leads
Category
Current
20 A
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Termination Style
Wire Leads
Voltage - Rated AC
480V
Base Product Number
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
3.5 kV