RP310-10-100-S
DigiKey Part Number
3109-RP310-10-100-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RP310-10-100-S
Description
LINE FILTER 480VAC 10A CHASS MNT
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 10 A 480V 50/60Hz Single Stage Threaded Post (M4)
Category
Current
10 A
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Termination Style
Threaded Post (M4)
Voltage - Rated AC
480V
Base Product Number
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
3.5 kV