AWH 34G-0222-IDC
DigiKey Part Number
AWH34G-0222-IDC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWH 34G-0222-IDC
Description
CONN HEADER 34POS IDC GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
34 Position Rectangular Header Connector IDC Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AWH 34G-0222-IDC Models
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Assmann WSW Components
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Tube
Fastening Type
Latch Lock/Eject Hooks, Short
Part Status
Active
Cable Termination
IDC
Connector Type
Header
Wire Type
Ribbon Cable
Contact Type
Male Pin
Features
Feed Through
Number of Positions
34
Contact Finish
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)