AT-K-C-26-6-W/7
DigiKey Part Number
A0761RC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT-K-C-26-6-W/7
Description
CABLE MOD COIL 6COND WHT 7'
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 Conductor Modular Coil Cable White 7' (2.13m)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Manufacturer
Assmann WSW Components
Conductor Strand
7/0.0063"
Packaging
Bulk
Jacket (Insulation) Material
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Part Status
Active
Cable Width
0.267" (6.80mm)
Cable Type
Coil
Cable Height
0.097" (2.46mm)
Number of Conductors
6
Coil Diameter
0.512" (13mm)