AT-K-26-6-B/1000
DigiKey Part Number
A0062R-1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AT-K-26-6-B/1000
Description
CABLE MOD FLAT 6COND BLACK 1000'
Detailed Description
6 Conductor Modular Straight Cable Black 1000' (304.80m)
Category
Wire Gauge
26 AWG
Packaging
Spool
Cable Width
0.267" (6.80mm)
Cable Height
0.097" (2.46mm)