AFFC-100-15-153-11 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Image for AFFC-100-15-153-11 is not available
AFFC-100-15-153-11
DigiKey Part Number
AFFC-100-15-153-11-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFFC-100-15-153-11
Description
CABLE FFC/FPC 15POS 1MM 6"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 6.000" (152.40mm)
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Assmann WSW Components
Length
6.000" (152.40mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.138" (3.50mm)