AFFC-050-17-051-11 is available for purchase but is not normally stocked.
GCT
In Stock: 499
Datasheet
Image for AFFC-050-17-051-11 is not available
AFFC-050-17-051-11
DigiKey Part Number
AFFC-050-17-051-11-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AFFC-050-17-051-11
Description
CABLE FFC/FPC 17POS 0.5MM 2"
Detailed Description
17 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 2.000" (50.80mm)
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Length
2.000" (50.80mm)
Length - Exposed Ends
0.138" (3.50mm)