ACOV-SUB-50NB15
DigiKey Part Number
AE11452-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACOV-SUB-50NB15
Description
CONN BACKSHELL 50POS 180DEG RED
Detailed Description
50 Position Hinged Backshell Connector Red 180° Unshielded
EDA/CAD Models
ACOV-SUB-50NB15 Models
Number of Positions
50
Compatible Shell Size
D
Color
Red
Compatible D-Sub Size
50pos and HD78pos