ACOV-SUB-25MB24
DigiKey Part Number
AE11491-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACOV-SUB-25MB24
Description
CONN BACKSHELL 25POS 180DEG SHLD
Detailed Description
25 Position Two Piece Backshell Connector Black 180° Shielded
EDA/CAD Models
ACOV-SUB-25MB24 Models
Category
Cable Exit
180°
Primary Material
Metal
Material
Zinc
Number of Positions
25
Compatible Shell Size
B
Color
Black
Compatible D-Sub Size
25pos and HD44pos