A-TB750-VI13V is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Image for A-TB750-VI13V is not available
A-TB750-VI13V
DigiKey Part Number
A-TB750-VI13V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A-TB750-VI13V
Description
TERM BLK 13POS TOP ENT 7.5MM PCB
Detailed Description
13 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.295" (7.50mm) Through Hole
Category
Mounting Type
Through Hole
Manufacturer
Assmann WSW Components
Wire Termination
Screw - Rising Cage Clamp
Series
Features
Interlocking (Side)
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C
Positions Per Level
13
Clamp Material - Plating
Brass - Nickel Plated
Pitch
0.295" (7.50mm)
Screw Material - Plating
Steel - Zinc Plated
Mating Orientation
Vertical with Board
Torque - Screw
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Current
16 A
Screw Thread
M3
Voltage
300 V