A-TB381-OQ22CV is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
On Shore Technology Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for A-TB381-OQ22CV is not available
A-TB381-OQ22CV
DigiKey Part Number
A-TB381-OQ22CV-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A-TB381-OQ22CV
Description
TERM BLOCK HDR 22POS 3.81MM
Detailed Description
22 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) Vertical Through Hole
EDA/CAD Models
A-TB381-OQ22CV Models
Category
Current - UL
10 A
Voltage - UL
300 V
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C
Number of Positions
22
Positions Per Level
22
Contact Material
Copper
Pitch
0.150" (3.81mm)
Contact Tail Length
0.138" (3.50mm)
Header Orientation
Vertical
Insulation Height
0.362" (9.20mm)