QRM85BXXY12E
DigiKey Part Number
679-2803-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QRM85BXXY12E
Description
LED PNL IND YELLOW DIFF 5MM LDS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Yellow Diffused 60° 12V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Current
20mA
Manufacturer
APEM Inc.
Panel Cutout Shape
Round
Series
Panel Cutout Dimensions
0.32" (8.13mm)
Packaging
Bag
Lens Size
5mm, T-1 3/4
Part Status
Active
Lens Style
Round with Flat Top
Type
LED
Millicandela Rating
6mcd
Lamp Color
Yellow
Viewing Angle
60°
Lens Color
Yellow
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Lens Transparency
Diffused
Ingress Protection
IP67
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
12V