Q22Y5SZZRGB24ECA
DigiKey Part Number
679-Q22Y5SZZRGB24ECA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q22Y5SZZRGB24ECA
Description
LED PNL IND RGB DIFF 25MM LEADS
Detailed Description
LED Panel Indicator Red, Green, Blue (RGB) Diffused 100° 24V 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Current
20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
Panel Cutout Dimensions
0.87" (22.00mm)
Packaging
Bulk
Lens Size
25.00mm Dia
Part Status
Active
Lens Style
Round with Domed Top
Type
LED
Millicandela Rating
220mcd Red, 500mcd Green, 100mcd Blue
Lamp Color
Red, Green, Blue (RGB)
Viewing Angle
100°
Lens Color
Clear
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Lens Transparency
Diffused
Ingress Protection
IP67
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
24V