Q22F5GXXY24E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
APEM Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for Q22F5GXXY24E is not available
Q22F5GXXY24E
DigiKey Part Number
679-Q22F5GXXY24E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q22F5GXXY24E
Description
LED PNL IND YLW DIFF 16.75MM LDS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Yellow Diffused 100° 24V 40mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
24V
Manufacturer
APEM Inc.
Current
40mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.87" (22.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
16.75mm Dia
Type
LED
Lens Style
Round with Flat Top
Lamp Color
Yellow
Millicandela Rating
59mcd
Lens Color
Yellow
Viewing Angle
100°
Lens Transparency
Diffused
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)