Q22F5AGXXSG24AE
DigiKey Part Number
679-3776-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q22F5AGXXSG24AE
Description
LED PNL IND GREEN DIFF 18MM LDS
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Diffused 24V 40mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
24V
Current
40mA
Packaging
Bag
Panel Cutout Dimensions
0.87" (22.10mm)
Lens Size
18.00mm Dia
Type
LED
Lens Style
Round with Flat Top
Lamp Color
Green
Millicandela Rating
980mcd
Lens Color
Green
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)