Q19P1CXXR12E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
WEC
In Stock: 45
Datasheet
LED Panel Indicator Red Diffused 60° 12V 20mA Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Q19P1CXXR12E
DigiKey Part Number
679-1737-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q19P1CXXR12E
Description
LED PNL IND RED DIFF 10MM QUICK
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
Q19P1CXXR12E Models
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.75" (19.05mm)
Lens Size
10.00mm Dia
Millicandela Rating
100mcd
Lamp Color
Red
Lens Color
Red
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
12V