Q19P1CXXR110E is available for purchase but is not normally stocked.
APEM Inc.
In Stock: 0
Datasheet
LED Panel Indicator Red Diffused 60° 110V 6mA Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Q19P1CXXR110E
DigiKey Part Number
679-1747-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q19P1CXXR110E
Description
LED PNL IND RED DIFF 10MM QUICK
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
Q19P1CXXR110E Models
Category
Current
6mA
Panel Cutout Dimensions
0.75" (19.05mm)
Lens Size
10.00mm Dia
Millicandela Rating
100mcd
Lamp Color
Red
Lens Color
Red
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Ratings
AC
Base Product Number
Voltage
110V