Q19P1CXXG24E is available for purchase but is not normally stocked.
APEM Inc.
In Stock: 0
Datasheet
LED Panel Indicator Green Diffused 60° 24V 20mA Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Q19P1CXXG24E
DigiKey Part Number
679-1743-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q19P1CXXG24E
Description
LED PNL IND GRN DIFF 10MM QUICK
Detailed Description
Category
Current
20mA
Panel Cutout Dimensions
0.75" (19.05mm)
Lens Size
10.00mm Dia
Millicandela Rating
60mcd
Lamp Color
Green
Lens Color
Green
Termination Style
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
24V