Q16F5BZZRGB24ECA
DigiKey Part Number
679-Q16F5BZZRGB24ECA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q16F5BZZRGB24ECA
Description
LED PNL IND RGB DIFF 18.30MM LDS
Detailed Description
LED Panel Indicator Red, Green, Blue (RGB) Diffused 100° 24V 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Current
20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
Panel Cutout Dimensions
0.63" (16.00mm)
Lens Size
18.30mm Dia
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage
24V