Q14F3CXXB24E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
APEM Inc.
In Stock: 161
Datasheet
LED Panel Indicator Blue Diffused 100° 24V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Q14F3CXXB24E
DigiKey Part Number
679-2886-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q14F3CXXB24E
Description
LED PNL IND BLUE DIFF 10MM LEADS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current
20mA
Manufacturer
APEM Inc.
Panel Cutout Shape
Round
Series
Panel Cutout Dimensions
0.55" (13.97mm)
Packaging
Bag
Lens Size
10.00mm Dia
Part Status
Active
Lens Style
Round with Flat Top
Type
LED
Millicandela Rating
100mcd
Lamp Color
Blue
Viewing Angle
100°
Lens Color
Blue
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Lens Transparency
Diffused
Ingress Protection
IP67
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
24V