LT1580IT7-2.5#06PBF
DigiKey Part Number
LT1580IT7-2.5#06PBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LT1580IT7-2.5#06PBF
Description
IC REG CONV PENTIUM 1OUT TO220-7
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
- Converter, Intel Pentium® Voltage Regulator IC 1 Output TO-220-7 Flow 6
EDA/CAD Models
LT1580IT7-2.5#06PBF Models
Category
Voltage - Output
2.5V
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tube
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-220-7
Applications
Converter, Intel Pentium®
Supplier Device Package
TO-220-7 Flow 6
Voltage - Input
1.79V ~ 6V