ADG839YKSZ-500RL7
DigiKey Part Number
505-ADG839YKSZ-500RL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-ADG839YKSZ-500RL7CT-ND - Cut Tape (CT)
505-ADG839YKSZ-500RL7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADG839YKSZ-500RL7
Description
IC SWITCH SPDTX1 500MOHM SC70-6
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Circuit IC Switch 2:1 500mOhm SC-70-6
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ADG839YKSZ-500RL7 Models
Category
-3db Bandwidth
25MHz
Manufacturer
Analog Devices Inc.
Charge Injection
70pC
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
74pF
Part Status
Active
Current - Leakage (IS(off)) (Max)
200pA (Typ)
Switch Circuit
SPDT
Crosstalk
-57dB @ 100kHz
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
2:1
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Number of Circuits
1
Mounting Type
Surface Mount
On-State Resistance (Max)
500mOhm
Package / Case
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
40mOhm
Supplier Device Package
SC-70-6
Voltage - Supply, Single (V+)
1.65V ~ 3.6V