ADG1604BCPZ-REEL7
DigiKey Part Number
505-ADG1604BCPZ-REEL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-ADG1604BCPZ-REEL7CT-ND - Cut Tape (CT)
505-ADG1604BCPZ-REEL7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADG1604BCPZ-REEL7
Description
IC SWITCH SP4TX1 1.1OHM 16LFCSP
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Circuit IC Switch 4:1 1.1Ohm 16-LFCSP-VQ (4x4)
EDA/CAD Models
ADG1604BCPZ-REEL7 Models
Category
Switch Time (Ton, Toff) (Max)
95ns, 173ns
-3db Bandwidth
19MHz
Charge Injection
125pC
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
60pF, 270pF
Switch Circuit
SP4T
Current - Leakage (IS(off)) (Max)
200pA
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
4:1
Crosstalk
-70dB @ 1MHz
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
On-State Resistance (Max)
1.1Ohm
Mounting Type
Surface Mount
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
30mOhm
Package / Case
16-VQFN Exposed Pad, CSP
Voltage - Supply, Single (V+)
3.3V ~ 16V
Supplier Device Package
16-LFCSP-VQ (4x4)
Voltage - Supply, Dual (V±)
±3.3V ~ 8V