ADG1206YRUZ-REEL7
DigiKey Part Number
ADG1206YRUZ-REEL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
ADG1206YRUZ-REEL7CT-ND - Cut Tape (CT)
ADG1206YRUZ-REEL7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADG1206YRUZ-REEL7
Description
IC MUX 16:1 200OHM 28TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 Circuit IC Switch 16:1 200Ohm 28-TSSOP
EDA/CAD Models
ADG1206YRUZ-REEL7 Models
Category
-3db Bandwidth
280MHz
Charge Injection
0.5pC
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
2pF, 12pF
Current - Leakage (IS(off)) (Max)
200pA
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
16:1
Crosstalk
-85dB @ 1MHz
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
On-State Resistance (Max)
200Ohm
Mounting Type
Surface Mount
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
3.5Ohm
Package / Case
28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Voltage - Supply, Single (V+)
5V ~ 16.5V
Supplier Device Package
28-TSSOP
Voltage - Supply, Dual (V±)
±5V ~ 16.5V