DS1077Z-100+
DigiKey Part Number
DS1077Z-100+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DS1077Z-100+
Description
IC OSC DUAL FX FREQ 100MHZ 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Oscillator, Fixed Frequency (Dual) IC 12.2kHz ~ 100MHz 8-SOIC
EDA/CAD Models
DS1077Z-100+ Models
Category
Voltage - Supply
4.75V ~ 5.25V
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Current - Supply
50 mA
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package
8-SOIC
Type
Oscillator, Fixed Frequency (Dual)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency
12.2kHz ~ 100MHz