GW CSSRM3.PM-N6N8-A535-1-700-R18
DigiKey Part Number
475-GWCSSRM3.PM-N6N8-A535-1-700-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSLON NEUTRAL WHT 4000K SMD
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting OSLON® Square White, Neutral 4000K 2.8V 700mA 120° 1212 (3030 Metric)
Category
CRI (Color Rendering Index)
70
Mfr
Current - Max
1.8A
Series
Viewing Angle
120°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Color
Supplier Device Package
SMD
CCT (K)
4000K
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Flux @ 85°C, Current - Test
345lm (330lm ~ 360lm)
Height - Seated (Max)
0.085" (2.16mm)
Current - Test
700mA
Thermal Resistance of Package
1.8°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.8V