BLP9LA25SZ
DigiKey Part Number
1603-BLP9LA25SZTR-ND - Tape & Reel (TR)
1603-BLP9LA25SZCT-ND - Cut Tape (CT)
1603-BLP9LA25SZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLP9LA25SZ
Description
RF MOSFET LDMOS SOT1482-1
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 1MHz ~ 941MHz 18.4dB 25W SOT-1482-1
Category
Gain
18.4dB
Power - Output
25W
Series
Voltage - Rated
13.6 V
Part Status
Active
Package / Case
SOT-1482-1
Technology
LDMOS
Supplier Device Package
SOT-1482-1
Frequency
1MHz ~ 941MHz